minoxidill

Jak Boże Narodzenie obchodzone jest w głównych krajach anglojęzycznych.

Oceania
Jak Boże Narodzenie obchodzone jest w Nowej ZelandiiNew Zealand
Australia

Nowa Zelandia na Pacyfiku na zachód od International Data Line jest pierwszym krajem na świecie z okazji Bożego Narodzenia.

Sky Tower podświetlany w kolorze Boże Narodzenie w miesiącu grudniu. Wiele tradycji Bożego Narodzenia w Nowej Zelandii są podobne do tych z Australii, że są mieszanką Wielkiej Brytanii i Północnej tradycji amerykańskiego przeprowadzone w lecie. Nowa Zelandia obchodzi Boże Narodzenie z tradycyjnych zdjęć półkuli północnej zimy, a tradycyjne choinki jest standardem. Tradycyjnych symboli holly i bluszczu niekiedy zastępowane przez drzewo Pohutukawa. To kwiaty pod koniec grudnia i dlatego często nazywa się “Nowa Zelandia drzewo”. Dzieci w Nowej Zelandii powiedział z kryptoreklamy wizyta Świętego Mikołaja zostawić prezenty.

Tradycyjny zimowy w stylu gorące jedzenie serwowane jest pieczeń na świąteczny obiad i Christmas Crackers są wyciągane przed jedzeniem. Tradycyjne desery Christmas Christmas Pudding, bagatela, Christmas Cake i Mince Pies są spożywane wraz z tradycyjnych deser Pavlova.

Tradycyjne Świąteczne Pudding, może być zanurzony w brandy i ustawić światła w razie potrzeby. dekoracji domu jest wspólne, zwykle wyposażone w łańcuchy świateł zewnętrznych na rynku krajowym. Sieć sklepów Warehouse gospodarzy konkurs na najlepiej urządzony dom w roku.

Podobnie jak w Australii, oglądanie telewizji nie jest mocną częścią Nowej Zelandii tradycji Bożego Narodzenia. Niektóre świąteczne programy szczegółowe są zwykle wyświetlane, zwykle mieszanką programy religijne i świąteczne specjały regularnych seriali telewizyjnych (często serii Wielkiej Brytanii i USA). Żadna reklama nie jest dozwolona na Nowej Zelandii telewizji lub radia w dzień Bożego Narodzenia, z reguły stosuje się również, że w Wielki Piątek i Wielkanoc. wiadomości Queen’s Christmas nadawana jest na około 19:00 na świąteczny wieczór.

Australian tradycji kolędy przy świecach jest popularne w Nowej Zelandii, w szczególności w Auckland i Christchurch, gdzie zazwyczaj duży odkryty gromadzenia carol-śpiew znany jako Boże Narodzenie w parku.

Kilka Christmas tematyce parady odbywają się w Nowej Zelandii. Najbardziej popularne jest Auckland Santa Parade Queen Street w dół. Ta funkcja wielu pływaków i zespołów marszu i przyciąga tłumy każdego roku. To odbywa się pod koniec listopada, aby pomieścić wczasowiczów i jest postrzegana jako preambuły później uroczystości.

Oceania
Jak Boże Narodzenie obchodzone jest w Australii

Australia w Pacyfiku na zachód od Nowej Zelandii i International Data Line jest drugim krajem na świecie z okazji Bożego Narodzenia.

W Australii, podobnie jak wszystkie półkuli południowej, 25 grudnia pojawia się w szczytowym okresie sezonu letniego. Zgodnie z tradycją, dzieci mówi Mikołaj odwiedza domy w Wigilię prezenty dla dzieci umieszczenie pod choinką lub w pończochach lub worki, które są zwykle wisiał przy kominku. Prezenty otwiera się następnego dnia rano, 25 grudnia. W ostatnich dziesięcioleciach wielu nowych mieszkań i domów zostały zbudowane bez tradycyjnych kominków spalania, jednak z pewnych innowacji Tradycja trwa. Przekąski i napoje (w tym alkohol) może zostać pominięta w Santa do konsumpcji podczas jego wizyty.

Tradycyjnie, rozszerzone rodziny zbierają się w dniu 25 grudnia na lunch Christmas podobne do tradycyjnych Wielka Brytania posiłek Bożego Narodzenia (również z North American wpływów), który zawiera urządzone szynki, pieczonego indyka, pieczonego kurczaka, sałatki i pieczonych warzyw, wraz z Szampanii, a następnie owoców mince pies, Pavlova, drobiazg, i pudding śliwkowy z masłem brandy. Christmas crackers są elementem posiłku. Candy laski są popularne wyroby cukiernicze w Australii w okresie Bożego Narodzenia. Niedawno, w zależności czasami gorącej pogody na dzień, lekkie posiłki featuring ryb i owoców morza mogą być podawane wraz z lunch barbecue. Jednak typowe pieczeń nadal popularne.

Australian tradycji i dekoracje są bardzo podobne do tych z Wielkiej Brytanii i Ameryce Północnej, i podobne zimowy ikonografii jest powszechne. Oznacza to czerwone futro pokryte Santa Claus jazda na saniach, kolędy, takie jak Jingle Bells i różne ośnieżone sceny Boże Narodzenie na kartki świąteczne i ozdoby pojawiają się w środku lata. Tradycyjna choinka jest w centrum ozdoby świąteczne i struny światła i blichtr są standardowe. Dekoracje pojawić w sklepach i na ulicach od listopada i są powszechne na początku grudnia. Tradycja wysyłania kart Boże Narodzenie jest powszechnie praktykowane w Australii. Cena znaczka Christmas wysyłki jest niższy niż dla standardowego listu nadawcy są zobowiązani do znaku kopercie “kartki świąteczne tylko” podczas korzystania z tańszych znaczkach. W nowości, niektóre Australian kompozytorów i autorów czasami przedstawiani w Santa “Australian” odzież, w tym hat Akubra stylu, z ciepłą odzież pogodę i stringi, a po jego saniach ciągniętych przez kangury, (np. Six White Boomers Rolf Harris) ale tych przedstawień nie zastępuje głównego nurtu ikonografii.

W Boże Narodzenie przypada w okresie letnim, oglądanie telewizji nie jest mocną częścią australijskiej tradycji Boże Narodzenie jest, w odróżnieniu od Wielkiej Brytanii, w których jest to jeden z najważniejszych dni dla ocen telewizji. Oceny telewizor w Australii nie są podejmowane w okresie letnim i tabele są w większości wypełnione powtarza starych programów lub pokazuje wcześniej anulowane. Niektóre australijskie produkowane programy specjalne Boże Narodzenie, choć często będzie ono wyświetlane na początku grudnia, a nie na Boże Narodzenie się. Wiele stacji telewizyjnych ponownie starych filmów o tematyce bożonarodzeniowej w tygodniach poprzedzających Boże Narodzenie i tym, jak Miracle on 34th Street, W krzywym zwierciadle Bożego Narodzenia i różne wersje filmu A Christmas Carol.

Giant żarówka rzeźba Boże Narodzenie w Melbourne, Australia Wiele domów zdobią na zewnątrz domów. Wyświetla z zakresu opracowania skromne, czasem setki świateł i dekoracji przedstawiające sezonowe motywy, takie jak choinki, Świętego Mikołaja, reniferów, czy szopek. Poszczególne regiony tradycją opracowania wyświetlaczy i przyciągają ogromną ilość ruchu pieszego i kołowego dla pojazdów w okresie Bożego Narodzenia.

Kolędy przy świecach jest tradycja, która rozpoczęła się w Melbourne w 1938 roku i od tego czasu rozmieszczone wokół Australii i na świecie. Na razie ludzie gromadzą się w Wigilię Bożego Narodzenia, zazwyczaj na zewnątrz, śpiewać kolędy przy świecach w przypadku dużych stylu koncertu. Vision Australia Kolędy przy świecach, które odbywa się w Sidney Myer Music Bowl w Melbourne w Wigilię, to w telewizji w kraju i stało się tradycją dla wielu Australijczyków, aby obejrzeć wyniki. Kolędy w domenie odbywa się w Sydney w sobotę przed Bożym Narodzeniem.

Tradycji ludowej obchodzony w Adelaide jest Adelaide Christmas Pageant. Ta parada jest największym tego typu na świecie, tłumy ponad 400.000 osób. Rozpoczęty w 1933 roku, konkurs rozgrywa się na początku listopada każdego roku, zwykle w sobotę rano, z okazji rozpoczęcia sezonu świątecznego. Składa się procesja pływaków, zespoły, klaunów, taniec grupy, a chodzenie wykonawców, wszystko aż do przybycia Świętego Mikołaja. Na końcu dochodów Santa korowód do Magic Cave w sklepie David Jones dział, gdzie może być odwiedzane przez dzieci. Mniejsze Konkursy skalę odbywają się także w ośrodkach regionalnych

Wydarzenia specjalne dla międzynarodowych turystów z dala od swoich rodzin są przechowywane na Bondi Beach w Sydney. Mogą one wiązać się z grilla indyka i takie zabawne wyczyny fake Santa ubrany w garnitur surfing w Santa pojawiać się do tłumu.

Większość miejsc prowadzenia “Christmas Party” jakiś czas w grudniu, ale rzadko się w wigilię Bożego Narodzenia. Jak wiele osób spędzających urlop między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem, a wielu miejscach całkowicie zamknąć dla tego okresu, strony te są skuteczne na koniec roku lub rozpadu partii i często posiadają niewielkie lub żadne odniesienie do Bożego Narodzenia się. Często nawet nie nosi nazwę “Christmas Party”, ale o nazwie “koniec partii roku” lub “break-up party”.

Dwa najważniejsze wydarzenia sportowe tradycyjnie rozpoczyna się w dzień po Bożym Narodzeniu w Australii: Boxing Day mecz krykieta test i Sydney do Hobart Yacht Race.

Jak Boże Narodzenie obchodzone jest w Wielkiej Brytanii Anglii, Szkocji i Walii
znany również jako Wielka Brytania

W Wielkiej Brytanii tradycja są bardzo podobne do tych z Australii, Irlandii, USA, Nowej Zelandii i wszystkie inne tradycje Rzeczypospolitej, ponieważ wynika z Wielkiej Brytanii. Są one podobne do innych krajów Europy Północnej i Zachodniej. Okres Bożego Narodzenia zaczyna się od Adwentu, gdzie holly wieńce wykonane są z trzema fioletowy, jedną różową i jedną świecę biały. Jednak wiele sklepów sprzedaje ozdoby choinkowe wcześniej. To trwa do 6 stycznia (Trzech Króli), ponieważ uważa się za pech mieć ozdób choinkowych się po tej dacie. W Wigilię Bożego Narodzenia, przedstawia rzekomo wydana w pończochy i pod choinkę przez Świętego Mikołaja, który wcześniej był coś w stylu The Ghost of Christmas Present w Karola Dickensa “Opowieść wigilijna”, lecz stała się obecnie głównie utożsamił z Mikołajem. Te dwa nazwiska są teraz używane zamiennie i równie znanych Brytyjczyków, ale Mikołaj bywa stosowane coraz częściej, a niektóre cechy nadal. Wiele rodzin powiedzieć swoim dzieciom tradycyjne historie Bożego Narodzenia, o Święty Mikołaj i jego renifery. Jeden tradycji jest zgasić talerz marchwi (dla reniferów) i mince pies i sherry do Świętego Mikołaja, aby pomóc mu w drogę. Na Boże Narodzenie, prawie całej populacji ma dzień wolny, aby być ze swoją rodziną i przyjaciółmi, mogą gromadzić się wokół na tradycyjny posiłek Bożego Narodzenia, które jest zwykle indyk, tradycyjnie z żurawiną, pasternak, ziemniaki pieczone, zupełnie jak w niedzielę pieczeń, i tradycyjnie stosowane przez Christmas pudding. Podczas posiłku, krakersy świąteczne są często wyciągnął zawierające zabawki, dowcipy i kapelusz papieru. Kolejną tradycją jest śpiewanie kolęd, w którym wiele kolędy są śpiewane przez dzieci w ich bezpośrednim otoczeniu, oraz chórów zawodowych. Inne tradycje w tym wysyłanie kartek świątecznych. Na ogół, choć Boże Narodzenie stało się rynek, Boże Narodzenie w Wielkiej Brytanii jest wciąż bardzo tradycyjny.

W opinii publicznej, większość sklepów posiada dekoracje i światła, zwłaszcza w centrach miast, a nawet w restauracji indyjskiej i chińskiej. Kościoły i katedry w całej masy przytrzymaj kraju, wiele osób będzie pasterkę lub usług na Boże Narodzenie rano. Nawet chodzenie do kościoła spada w ciągu dziesięcioleci ludzie, którzy nie chodzą do kościoła często, że to jest nadal ważne, żeby iść na Boże Narodzenie, więc wzrasta Kościół obecności.

Większość teatrów ma tradycji zakładania pantomimy świąteczne dla dzieci. Pantomima historie są tradycyjnie oparte na popularnych opowieści dla dzieci, takich jak Czerwony Kapturek i Aladdin, a nie jest bezpośrednio związane z historią Boże Narodzenie jako takie, choć nie jest czasem link.

oświetlenie świąteczne na Regent Street, London, UK telewizor jest powszechnie obserwowane: dla wielu kanałów telewizyjnych, w Boże Narodzenie jest najważniejszym dniem w roku, w zakresie lub oceny. Wielu Brytyjczyków nadal oglądać roczne wiadomość Queen’s Christmas.

Obchody Boxing Day w dzień po Christmas Day to tradycja praktykowana w Wielkiej Brytanii. To jest święta, a jeśli zdarza się wpaść na weekend to specjalny Bank Holiday poniedziałek będzie występować. Ponadto, w zależności od dnia tygodnia, często jest to dzień, w którym rozgrywane są mecze piłki nożnej w lig zawodowych i wiele osób go obserwować ich gry zespołowej. W szczególności, dla katolików, jest jednym z głównych świąt nakazanych.

Jak Boże Narodzenie obchodzone jest w Szkocji

Święta Bożego Narodzenia w Szkocji tradycyjnie stosowaną bardzo cicho, ponieważ Kościół Szkocji – Presbyterian Church – nie umieszcza żadnych duży nacisk na świąt Bożego Narodzenia, z różnych powodów. Frogman jest tradycyjnie największym świętem w Szkocji, ponieważ Boże Narodzenie był to zwykły dzień pracy w Szkocji aż do 1960, a nawet w 1970 roku w niektórych obszarach. Prezentów, święta i związane z uczty środku zimy odbyły się 11 grudnia i stycznia, a nie pomiędzy 24 grudnia i 26 grudnia. Jednak od 1980 roku, a zanikanie wpływu Kościoła, a także wpływy od reszty Wielkiej Brytanii i krajach za granicą, święta i uroczystości związane są teraz na równi z Frogman i “Ne’erday”. W stolicy Edynburga tradycyjnym niemieckim rynku od końca listopada do Wigilii.

Ameryka Północna
Jak Boże Narodzenie obchodzone jest w Kanada

Jak Boże Narodzenie obchodzone jest w Stanach Zjednoczonych

Boże Narodzenie jest powszechnie obchodzony jako największe święto w roku w Stanach Zjednoczonych i Kanada. tradycje świąteczne są zasadniczo takie same jak w Wielkiej Brytanii i większości krajów Europy, z wyjątkiem Quebec i innych francuskich regionach mówiąc, z Réveillon i Père Noël (“Father Christmas” w języku francuskim). Obchody Boxing Day w dzień po Christmas Day jest praktykowane w tradycji Kanada, jak to jest w Rzeczypospolitej.

Old Saint Nick, lepiej znany jako Święty Mikołaj znany jest do życia w Bieguna Północnego i wprowadzenie domach poprzez kominy w nocy przed świętami Bożego Narodzenia w zeszłym zostawić prezenty. Ta niewinność jest najbardziej znanym na dzieci, które Święty Mikołaj ma dobrą listę dzieci i niegrzeczny list dzieci. Dzieci otwierają prezenty na Boże Narodzenie rano. Dzieci na liście Naughty się węgiel w pończochy, natomiast dobre dzieci otrzymują prezenty w pończochach, a pod ich choinek. Pończochy są zawieszone nad kominkiem / płaszcz kawałek Świętego Mikołaja z prezentami do wypełnienia. Choinka jest skonfigurowana, zwykle zdobione ornamentami i blichtr, coś jak gwiazda, czy aniołem na szczycie drzewa. Przedstawia pozostają pod drzewem przez Świętego Mikołaja.

Wiele atrakcji związanych Christmas turystycznych, takich jak Rockefeller Center Choinka i opracowanie animacji okien domów towarowych w Nowym Jorku są bardzo odwiedzane przez turystów niechrześcijańskich z całego świata. Boże Narodzenie obchodzone jest niemal przez wszystkich, bez względu na religię osoba.

Boże Narodzenie jest publiczne i federalne wakacje, zarówno w Stanach Zjednoczonych i Kanada. Boże Narodzenie to jedyny dzień, w którym prawie wszystkie detalistów, banków i urzędów są zamknięte

Jak Boże Narodzenie obchodzone jest w głównych krajach anglojęzycznych. | 2010 | 2017

Comments are closed.

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.