Ulubiony Christmas Songs z głównych krajów anglojęzycznych na całym świecie
  – Australia, Kanada, Nowa Zelandia, Wielka Brytania Anglia, Szkocja i Walia, UK – Wielka Brytania, Stany Zjednoczone – USA

Angels słyszeliśmy na High
Away in a Manger
Blue Christmas
Deck the Halls
Noel Po pierwsze,
Go Tell It on the Mountain
Good Men Christian, radujcie się
Hark! The Herald Angels Sing
Zrób sobie Merry Little Christmas
Here Comes Santa Claus
I’ll Be Home for Christmas
It Came Upon a Midnight Clear
Jingle Bells
Joy to the World
Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!
Little Drummer Boy,
O Christmas Tree
O Come, Ye Faithful Wszystkie
O Holy Night
O Little Town of Bethlehem
Silent Night
Silver Bells
The First Noel
We Three Kings
We Wish You a Merry Christmas
What Child Is This?
White Christmas
Winter Wonderland

Ostatnio popularne kolędy, często wprowadzane poprzez film lub innego medium rozrywki, są szczególnie o Boże Narodzenie, ale zwykle nie religijność i dlatego nie kwalifikuje się jako kolędy. Archetypowym przykładem jest 1942 “White Christmas”, choć wiele innych piosenek wakacje stały się nieustającą popularnością w Stanach Zjednoczonych, takich jak Gene Autry’s “Rudolf czerwononosy Renifer”.

                                                  Najczęściej wykonywane “wakacje” songs
 
Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Kompozytorów, Autorów i Wydawców, są następujące Top 25 najczęściej wykonywanych zadań “wakacje” utwory napisane przez członków ASCAP w ciągu pierwszych pięciu lat od 21 wieku. Wykaz nie obejmuje utwory od praw autorskich (np. “Jingle Bells”) lub napisane przez członków Broadcast Music, Incorporated, znany jako BMI.

. 1 “The Christmas Song” (Kasztany pieczenia na ogniu) – Mel Tormé, Wells Robert
. 2 “Santa Claus Is Coming to Town” – Fred łyska, Gillespie Haven
. 3 “Have Yourself Merry Little Christmas” – Ralph Blane, Hugh Martin
. 4 “Winter Wonderland” – Bernard Felix, Richard B. Smith
. 5 “White Christmas” – Irving Berlin
6. “Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!” – Sammy Cahn, Jule Styne
. 7 “Rudolf czerwononosy Renifer” – Johnny Marks
. 8 “Jingle Bell Rock” – Joseph Carleton Beal, James Ross Boothe
. 9 “I’ll Be Home for Christmas” – Walter Kent, Kim Gannon, Ram Buck
10 “The Little Drummer Boy” -. Katherine Davis K., Henryka V. Onorati, Harry Simeone
. 11 “Sleigh Ride” – Leroy Anderson, Mitchell Parish
. 12 “Jest to najpiękniejszy czas w roku” – Edward Pola, George Wyle
. 13 “Silver Bells” – Jay Livingston, Ray Evans
14 “Rockin ‘Around the Christmas Tree” -. Johnny Marks
. 15 “Feliz Navidad” – José Feliciano
. 16 “Blue Christmas” – Billy Hayes, Jay W. Johnson
17 “Frosty the Snowman” -. Steve Nelson, Walter E. Rollins
18 “Holly Jolly Christmas” -. Johnny Marks
. 19 “I Saw Mommy Kissing Santa Claus” – Tommie Connor
. 20 “Here Comes Santa Claus” (aż Santa Claus Lane) – Gene Autry, Oakley Haldeman
. 21 “To zaczyna wyglądać trochę jak Boże Narodzenie” – Meredith Willson
. 22 “(There’s No Place Like) Wakacje w domu” – Bob Allen, Stillman Al
. 23 “Carol of the Bells” – Peter J. Wilhousky, Leontovich Mykola
24 “Santa Baby” -. Joan Javits Ellen, Filip Springer, Tony Springer
25 “Wonderful Bożego Narodzenia.” – Paul McCartney
. 26 “Happy Xmas (War is Over)” – John i Yoko, The Plastic Ono Band z Harlem Community Choir
“Amerykanie i wielu innych na całym świecie, klasycznych tekstów i melodii, są nierozerwalnie związane z obchodami świąt – rozjaśnianie życia rok po roku, oraz jako podstawę repertuaru ASCAP.

Marilyn Bergman, prezes i ChairmanOf ASCAP tych, najstarsze utwory są “Santa Claus Is Coming to Town” i “Winter Wonderland”, które były opublikowane w 1934 roku. Ostatnio piosenka jest Mark Lowry “Mary, Did You Know” z 1984 roku. Utwory wprowadzone poprzez filmów w top 25 to: “White Christmas” z Holiday Inn (1942), “Have Yourself Merry Little Christmas” z Spotkamy się w St Louis (1944), “Silver Bells” w Lemon Drop Kid (1950).

Johnny Marks Trzy najlepsze piosenki świąteczne, najbardziej dla każdego pisarza-“Rudolf czerwononosy Renifer”, “Rockin ‘Around the Christmas Tree” i “Holly Jolly Christmas”. Zdecydowana większość zarejestrowanych jest świąteczna piosenka “White Christmas” z ponad 500 wersji w wielu językach.

Chociaż lista ASCAP jest stosunkowo popularne w Wielkiej Brytanii i Irlandii, w dużej mierze pozostaje w cieniu zbiór przebojów nagranych w dążeniu do koronacji numer jeden w Wielkiej Brytanii świątecznego singla w 1970 i 80-tych. Zdecydowana większość z tych piosenek granych ciężko czuć się stroną lub nowości i zostały zarejestrowane przez pełną gamę artystów z największych światowych gwiazd, artystów, które odniósł wielki sukces w Wielkiej Brytanii w czasie, zespoły, które w przeciwnym razie zdobył jedynie kilka drobnych odsłon i wiele aktów nowością, że rejestruje się tylko jeden utwór. Te piosenki przeszli do dominacji Wielkiej Brytanii i Irlandii tradycje świąteczne muzyki i w dużej mierze w cieniu ich często mniej zorientowanych piosenek strona ASCAP, choć Wonderful Bożego Narodzenia Paul McCartney udało się span obu grupach.

Według sondażu z 2007 roku, w Wielkiej Brytanii najpopularniejsze piosenki świąteczne to Merry Xmas Everybody Slade, zespołu, który był niezwykle popularny w 1970 roku.

 Przyjęte Christmas muzykę
Większość tego, co znane jest jako muzyka świąteczna dzisiaj został przyjęty z muzyki tworzone w innych celach. Z mocą wsteczną te były stosowane do Bożego Narodzenia, lub przybyli być związany z wakacjami w jakiś sposób.

Wielu świeckich pieśni są traktowane jako “Boże Narodzenie” piosenek ze względu na porę roku są one najczęściej usłyszał lub śpiewane, pomimo że nigdy nie wspomnieć coś o urlop. Te piosenki są ulubione, takie jak “Winter Wonderland”, “Let it Snow” oraz “Baby, It’s Cold Outside”. “Sleigh Ride” to standardowe teksty nie wspominając o przyjęcie świąteczne, ale przyjęcie urodzinowe. Teraz ogromnie popularny standard Christmas “Jingle Bells” został napisany z okazji Święta Dziękczynienia.

Wiele z tych piosenek należą do typowych “zima” klasyfikacji, jak są one nosicielami konotacji swiat. Popularyzacja zimowym piosenki, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, przy czym nie jest traktowany jako “Boże Narodzenie” song, byłoby trudne. W rzeczywistości, zimowym piosenki z reguły nie są w radio w USA w większej części po zimowych świąt Bożego Narodzenia już się zakończył, w przeciwieństwie do swoich odpowiedników, hity lata, które otrzymują na antenie przez cały sezon. Mogą one otrzymywać ograniczony radiu na niektórych stacjach, szczególnie po znaczącym wydarzeniem śniegu.

W Wielkiej Brytanii, pojęcia “Boże Narodzenie numer jeden” i “Boże Narodzenie numer dwa single” oznaczają utwory wydane na czas świąt Bożego Narodzenia i dotrzeć na szczyt UK Singles Chart. Chociaż niektóre z tych piosenek mają tendencję do rozwijania współpracy z Bożego Narodzenia lub w okresie świątecznym, takie skojarzenie wydaje się być znacznie krócej niż tradycyjnie tematyce piosenki świąteczne, takie jak “Merry Xmas Everybody”, “I Wish It Could Be Christmas Everyday “,” Jemioła i wino “i” “Merry Christmas Everyone”, a utwory może nie mają nic wspólnego ze świętami Bożego Narodzenia, a nawet zimą. Niektóre utwory będą “dostrajany”, aby uczynić je bardziej podobne do Bożego Narodzenia. To jest prawie wyłącznie British zjawiskiem kulturowym, a jednak pewne przykłady obejmują Band Aid “Do They Know It’s Christmas?”, Johna Lennona “Happy Xmas (War Is Over)” i Wham! “s” Last Christmas “. Od debiutu w serialu X Czynnikiem, który kończy się w grudniu, piosenka Debiut z tej serii “Zwycięzca jest ogólnie wydany w czasie, sprzyja to staje się liczba Boże Narodzenie, a większość z tych piosenek nie są związane z Bożym Narodzeniem. (W odpowiedzi, w 2009 roku, piosenka Rage Against the Machine zatytułowany “Killing in the Name” był promowany przez kampanię internetową, na pozycji numer jeden w Boże Narodzenie wyłącznie w celu zapobiegania zwycięzca The X Factor od osiągnięcia post. kampania stara się promować John cichy Cage’a “4’33” “numer jeden do Bożego Narodzenia miejscu.

Zjawisko to nie ogranicza się do muzyki popularnej: muzyki klasycznej, również została przyjęta do kanonu Bożego Narodzenia. Czajkowskiego “Dziadek do orzechów zawiera zestaw świeckie utwory orkiestrowe często wykonywane w okresie Bożego Narodzenia. Być może najbardziej znanym ze wszystkich muzyka świąteczna, Haendla “Mesjasz”, został napisany dla wydajności Wielkanoc w 1742 roku w Irlandii, a prowadzone od 1750 aż do śmierci Haendla w Foundling Hospital dla sierot około Wielkanocy.

 Nowość piosenek
Inną formą popularne piosenki świąteczne muzyczne parodie są wykonywane wyłącznie dla efektu komicznego, zwykle klasyfikowane jako “nowość songs”. Są to zarówno te śpiewane przez dzieci, w dużej mierze na ich radość, do tych z tematem wyraźnie dorosłych.

 Juvenile
“All I Want for Christmas Is My Two Front Teeth”, autorstwa Donalda Yetter Gardner w 1944 roku i wprowadzony przez Spike Jones i jego Złoto dla naiwnych w 1948 roku.
“I Saw Mommy Kissing Santa Claus” w wykonaniu 13-letniego Jimmy Boyd w roku 1952.
“I Want Hipopotam na Boże Narodzenie” napisana przez Johna Rox i występował przez 10 lat Gayla Peevey w 1953 roku.
“Nuttin ‘For Christmas” Art Mooney i Barry Gordon, który miał siedem lat, gdy śpiewał piosenkę w 1955 roku.
“The Chipmunk Song (Christmas Don’t Be Late)” śpiewane przez Alvin i wiewiórki w 1958 roku.
“Monster’s Holiday” nagrany przez Bobby “Borys” Pickett, napisany przez Pawła Harrison, wydany grudnia 1962 roku.
“You’re Mean One, Mr Grinch”, pierwotnie przeznaczonego na 1966 cartoon specjalne Jak Grinch Stole Christmas. Wszystkie teksty piosenek zostały napisane przez Dr Seuss, muzyka była Albert Hague, a teksty były wykonywane przez thurl Ravenscroft. Wiele różnych wersji zostały nagrane od.
“Snoopy’s Christmas” w wykonaniu The Royal gwardziści w 1967 r.; kontynuacją ich wcześniejszych song “. Snoopy vs The Red Baron”, nagrany w 1966 roku.
 Dorosłych
“Babcia Got przejechany przez Renifer” przez Elmo & Patsy który ukazał się w 1979 roku.
“Rusty Chevrolet” Da Yoopers w 1987 roku, parodia Jingle Bells.
“Święty Mikołaj i jego Old Lady” nagrany przez Cheech and Chong w 1971 roku.
“Opowieść wigilijna” Tom Lehrer, parodia kolędy w celu unaocznienia autentycznego ducha Bożego Narodzenia – handlową ducha.
“Green Chri $ tma $, podobnie tematyce parodia Stan Freberg.
“Don’t Shoot Me Santa” został wydany przez The Killers w 2007 r., z których korzystają różne organizacje charytatywne AIDS.
“Christmas Tree” przez Lady Gaga feat. Space Cowboy został wydany w 2008 roku.
Liczne “The Twelve Days of Christmas” parodie, w tym jeden przez Boba i Doug McKenzie (Rick Moranis oraz Dave Thomas), który ukazał się w 1982 roku, a drugi przez grupę capella Straight No Chaser która miała swoją premierę w 1997 roku.
“Once Upon A Christmas” przez kompozytora Robert Maitland wydany w 2010, wyposażony w Cariss Crosbie, ze względu na świątecznym stylu Motown i Phil Spector.
Liczba utworów świątecznych gadżetów jest tak ogromne, że radio host dr Demento poświęca cały miesiąc cotygodniowych dwugodzinnych odcinków do formatu każdego roku, a piosenki nowości otrzymywać częste prośby w stacjach radiowych w całym kraju.
Co było najtańsze darmowy miesiąc z wifi boutique bezpłatne centrum biznesowe oraz basen na oficjalnej stronie? Gdzie słuchać i czytać opinie książka dziś wielki klub i niedrogie. Może dostać nasze kupony Groupon najlepsze ceny gwarantowane? Kiedy można zapisać duże na oficjalnej stronie z bezpłatnym tanie oferty budżetu. Kto uzyskać najlepsze stawki kuponu rabatowego z tydzień bez członkostwa darmowy okres próbny. Jak dostać się do 50% w przystępnych cenach wielką wartość!

Ulubiony Christmas Songs z głównych krajów anglojęzycznych na całym świecie | 2010 | 2017

Comments are closed.

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.