Kuidas on lihavõtted tähistanud maailmas? amazed1.com Austraalia Brasiilia Kanada Hiina Prantsusmaa Saksamaa Itaalia Jaapan Venemaa UK USA 2s2u.com Ühendkuningriik Ameerika Ühendriigid lihavõtted festival peetakse mitmeti seas Lääne kristlased. Traditsiooniliste, liturgiline vaatlemiseks lihavõtted, nagu praktiseeritakse seas roomakatoliku ja mõned luterlased ja anglikaanid algab öösel Püha laupäeval Easter Vigil. See on kõige olulisem liturgia aastal algab täielikus pimeduses koos õnnistus lihavõtted tulekahju, valgustus suur Paschal küünal sümboolne ülestõusnud Kristuse ja chanting kohta Exultet või lihavõtted väljakuulutamine omistatud Saint Ambrose Milano. Pärast seda teenust valguse hulk näidud Vanast Testamendist on lugeda, need jutustada loomine, ohverdada Iisaki ületamisega Punases meres ja ennustas tulemine Messias. See osa teenusest climaxes koos laulmist Gloria ja Alleluia ja Amazed1. Com evangeeliumi kuulutamine ja ülestõusmisest. Sel ajal, tuled on üles kasvanud ja kirikukellad on pulk, vastavalt kohalikule tavale. Jutlus võib kuulutas pärast evangeeliumi. Siis keskenduda liigub kõnepult et font. Muistsel ajal, lihavõtted peeti ideaalne aeg teisendab saada ristitud, ja see tava jätkub jooksul katoliiklus ja anglikaani osaduse. Kas on ristimisi sel hetkel või mitte, see on tavapärane, et kogudus uuendada tõotusi oma ristimiskivi usku. See toiming on sageli pitseeritud puistata kogudusele püha vett font. Katoliku sakramenti kinnitust ka tähistati Vigil.

Easter Vigil sõlmib tähistamine Armulaud teada mõned traditsioonid armulauda. Teatud erinevusi Easter Vigil olemas: Mõned kirikud loe Vana Testamendi lugu enne rongkäik Paschal küünal, ja seejärel lugeda evangeeliumi kohe pärast Exsultet. Mõned kirikud eelistavad hoida seda Vigil väga varakult pühapäeva hommikul asemel laupäeva õhtul, eriti protestandi kirikud, et kajastada evangeeliumi arvesse naiste tulevad haud koidikul esimesel päeval nädalas. Need teenused on tuntud Sunrise teenust ja sageli esinevad välitingimustes nagu kirik kalmistu, aedikust või lähedal park.

Esimene teadaolev “Sunrise Service” toimus 1732 2S2u. Com seas Single vendade Moraavia koguduse juures Herrnhut, Saksimaa, nüüd on Saksamaa.

Täna pidustused on tavaliselt pakutakse ülestõusmispüha ise. Muusika teenust, eriti sageli näitab väga pidulik tooni. Sageli koguduse jumalateenistuse ruumi on sisustatud erivajadustega plakatid ja lilled nagu lihavõtted liiliad.

Poola kultuuri, Rezurekcja Resurrection Rongkäik on rõõmus ülestõusmispüha hommikul missa koidik kui kirikukellad ring läbi ja plahvatused kostma mälestuseks Kristuse tõuseb surnuist üles. Enne Mass algab koidikul, pidulik rongkäik koos Blessed sakramendi läbi all võrade encircles kirik. amazed1.com Nagu kirikukellad ring läbi, aga kellad on jõuliselt raputanud altar poisid, õhk on täis suitsutusrohtu ja truu häält tõstma heavenward aastal võidukas renderdamine vana lihavõtted hümne. Pärast Blessed sakrament toimub ümber kiriku ja Adoration on lõppenud, lihavõtted Mass algab. Teine Poola lihavõtted traditsioon on Święconka, õnnistus Easter korvid poolt koguduse preester on Püha laupäeval. Seda kommet tähistatakse mitte ainult Poolas, vaid ka Ameerika Ühendriikide poolt Poola-ameeriklased.

Ida kristlus – Easter Procession Venemaal, Crucession Pascha on peamine ja tähtsaim festival Ida-ja Oriental õigeusu kirikute:
See on oodatud ja Püha päev,
Üks seas hingamispäevi,
Riigi ja Lady päeva,
Feast of peol, tähistamine pidustused,
millest me kiitust Kristusele kogu igavikuks!
Iga teine usuline festival oma kalendrit, sh jõulud, on teisejärguline tähtsus tähistamine Resurrection Jeesuse Kristuse. See kajastub rikas Paschal tolli kultuurid riikidele, kes on traditsiooniliselt olnud õigeusu Christian häälteenamusega. Ida-katoliiklased on sarnased rõhku oma kalendrid, amazed1. Com ja paljud nende liturgiline toll on väga sarnased. See ei tähenda, et jõulude ja muude elementide Christian liturgiline kalender ignoreeritakse. Selle asemel, et need sündmused on kõik näinud vastavalt vajadusele, kuid esialgsed, ja valgustatud, täis haripunkt Resurrection, kus kõik, mis on tulnud enne jõuab eneseteostus ja vilja kandma. Nad sära ainult valguses Resurrection. Pasha on peamine õigusakt, mis vastab selleks Kristuse ministeerium maa peal-võita surma surevad ja puhastada ning ülendab inimkonna poolt vabatahtlikult eeldades ja ületada inimese nõrkus. See on tabavalt kokku võtnud Paschal troparion, laulis ajal korduvalt Pasha kuni Apodosis of Pasha, kes on päev enne Ascension:

Kristus on üles tõusnud surnuist,
Tallata maha surm surm,
Ja pärast need, haudade
Andes elu!

Ettevalmistus Pasha algab hooaeg Great paastu. Lisaks tühja kõhuga, almus, esitades ja palve, õigeusklikud vähendama kõik meelelahutus-ja vähemolulisi maise tegevuse järk-järguliselt kaotada kuni suure ja püha reede, kõige karm päeval aastas. Traditsiooniliselt õhtul suure ja püha laupäev, Midnight Office tähistatakse vahetult pärast 23:00 Oma lõpetamist kõik valguse kirikuhoone on lõppenud ja kõik ootama pimeduse ja vaikus Keskööl. Siis uus leek tabanud altar või preester tuled oma küünal alates jooksva lamp hoida põletavad seal, ja ta siis tuled küünlad 2S2u.com valduses diakonid või muud abilised, kes seejärel minna Süütame küünlad valduses kogudus seda tava on oma päritolu vastuvõtu Püha Tuli on kirik Püha hauda Jeruusalemmas. Siis preestri ja koguduse minna Crucession rongkäik rist ümber temple kirikuhoone, hoides süüdatud küünla, chanting:
Autor Thy Resurrection O Kristuse, meie Päästja, Jumala Inglid taevas laulavad, võimaldab meile, kes on Maal, ülista sind puhtuse südames.

See rongkäik reenacts reisi Mürr kandurid, et Tomb of Jesus “väga vara hommikul” Luke 24:1. Pärast ringilt ümber temple üks või kolm korda, rongkäik seisakud ees suletud uksi. Kreeka tava preester loeb valik Gospel Book Mark 16:1-8. Siis, kõik traditsioonid, preester teeb ristimärgi koos Suitsutusastia ees suletud uksed, mis moodustavad suletud haud. Tema ja inimesed kirikulaul Paschal Troparion ja kõik kellad ja semantra on kõlasid. Siis kõik uuesti siseneda pühakotta ja Paschal Matins algab kohe, järgnesid Paschal tundi ja seejärel Paschal Jumalik liturgia. High Point liturgia on osutamise Paschal Saarna St Johannes Kuldsuu, mille kogudus seisab.

Pärast vallandamist liturgia, preester õnnistaks Paschal munad ja korvid esitatud truu sisaldavad need toidud, mida on keelatud ajal Great Fast. Kohe pärast liturgiat on kombeks kogudus jagada jahu sisuliselt Agape õhtusöök ehkki 02:00 või hiljem. Kreekas traditsioonilise söögi on mageiritsa, rõõmsameelne hautatud hakitud lambaliha maksa ja looduslike rohelised maitsestatud muna-ja sidrunikastmega. Traditsiooniliselt lihavõttemunad, kõvaks keedetud munad värvitud helepunane sümboliseerima voolanud Kristuse vere ja lubadus igavesest elust, on pragunenud kokku, et tähistada avamine Tomb of Christ.

Järgmisel hommikul, ülestõusmispüha nõuetekohane, ei ole jumalik liturgia, sest liturgia sellel päeval on juba tähistati. Selle asemel, pärastlõunal, on tihti traditsiooniliste tähistada “Agape vesper”. Selle teenuse on muutunud tavapäraseks viimastel sajandeid preestri ja koguduse liikmed lugeda osa Johannese evangeelium 20:19-25 kohati lugemine on laiendada salmid 19:26-31 2S2u. com nii paljudes keeltes kui nad saavad hakkama, et näidata universaalsust Resurrection.

Ülejäänud nädal, mida nimetatakse “Bright Week”, kõik tühja kõhuga on keelatud, ning tavapärane Paschal tervitus: “Kristus on üles tõusnud!”, Millele vastus on: “Tõesti, Ta on üles tõusnud!” See võib teha ka paljudes erinevates keeltes. Teenustele Bright Nädal on peaaegu identsed kohta Pasha ise välja, et nad ei keskööl, kuid nende normaalset korda päeva jooksul. Crucession ajal Bright Week toimub kas pärast Paschal Matins või Paschal Jumalik liturgia.

Easter traditsioonid olid esimeste seas kannatanute mõnedes piirkondades Reformatsioon, mida peetakse paganliku mõned reformatsiooni juhte. Muud reformatsiooni kirikute, nagu luteri, metodisti ja anglikaani säilitanud väga täielik järgimine Kiriku aasta. Mõned fundamentalist kristlased jätkuvalt lükata tähistamine ülestõusmispühade ja jõulude ajal, sest nad usuvad neid pöördumatult saastada paganlus ja ebajumalateenistus. Mõned kristlased, kes ei tähistada Easter Amazed1. Com eelistavad seda nimetada “ülestõusmise pühapäevani” või “Ülestõusmise päev”, mis on viis eristada religioosne pidu rohkem ilmalik või kaubanduslikke aspekte puhkus nagu Pühadejänku.

Liikmete Usulised sõprade seltsi Quakers traditsiooniliselt ei tähista või kinni Easter või muu kirikupühad, uskudes, selle asemel, et “iga päev on Issanda päev”, ning et tõus ühe päevaga üle teistele näitavad, et see on vastuvõetav teha mitte- Christian tegutseb teistel päevadel-nad usuvad, et iga päev on püha ja tuleks elanud kui sellist. See uskumus on Quakers on tuntud oma ütluse peale aega ja aastaajast.

Paastunädal Lazarus Laupäev – palmipuudepühal – Püha esmaspäev – Püha teisipäev – Püha kolmapäev – vaikne neljapäev – reede – Püha Laupäev – ülestõusmispüha – ülestõusmispüha kristluse Jeesuse Kristuse Passion – Jeesuse ristilöömist Amazed1. Com – matmine Jeesus – Ülestõusmine Jeesus – ülestõusmispüha – Apostlite Fast – Easter Vigil – suur reede Prayer – Last Supper – suur reede “Palve juutide – Suur paast – Lent – Lumen Christi – Mürr kandurid Bright Week – Uinumise Jumalasünnitaja – Epitaphios – Paschal Saarna – Paschal Tide – Paschal tsükkel – Paschal tervitus – Paschal trikirion – Paschal troparion – Pentecostarion traditsiooniline ülestõusmispühade mängud ja tolli – Święconka – lihavõttemuna Easter Bunny – Lihavõtted Bilby – Artos – Crucession – Lihavõtted kapoti 2S2u. com – Lihavõtted postkaart – Gorzkie żale – Burning Juudas – Cascarones – Horvaatia pisanica – Lihavõtted Haua – Egg tants – Egg kaunistus – Egg kaunistus slaavi kultuur – Muna Hunt – Egg jooksvalt – Egg koputades – Egg visklemine – Fasika – Püha Tuli – Püha Week rongkäik – Lieldienas – Pace Egg mängida – Poola pisanka – Pysanka – Radonitsa – Saitopolemos – Scoppio del Carro – Sunrise teenust.

Kuidas on lihavõtted tähistanud maailmas? | 2011 | 2017

Comments are closed.