Jak se slaví Velikonoce ve světě? amazed1.com Austrálie Brazílie Kanada Čína Francie Německo Itálie Japonsko Rusko Spojené království Spojené státy americké 2s2u.com Spojené království Spojené státy americké festivalu Velikonoc je držen v mnoha různých způsobech mezi západní křesťany. Tradiční, liturgické pozorování Velikonoc, jak cvičil mezi římské katolíky a nějaký Lutherans a anglikáni začíná v noci z Bílé soboty na Velikonoční vigilie. To nejdůležitější liturgie roku, začíná v naprosté tmě s požehnáním ohně Velikonoc, osvětlení velké svíce Paschal symbolem vzkříšeného Krista a zpívání Exultet nebo velikonoční proklamace připsaný k Saint Ambrose Milana. Po této službě světla, počet čtení ze Starého zákona jsou čteny, tato vyprávět příběhy o stvoření, obětování Izáka, přechod Rudého moře, a předpověděl příchod Mesiáše. Tato část služby vrcholí zpěvu Gloria a Aleluja a Amazed1. Com hlásání evangelia o vzkříšení. V tomto okamžiku, světla jsou vychováváni a kostelní zvony se zvoní, podle místních zvyklostí. Kázání může být kázáno po evangeliu. Pak zaměření se pohybuje od pultu k písma. Starověce, velikonoční byl považován za ideální čas pro konverzi přijmout křest, a tato praxe pokračuje uvnitř římského katolicismu a anglikánské spojení. Zda tam jsou křty v tomto bodě nebo ne, to je tradiční pro shromáždění obnovit sliby jejich křestní víry. Tento akt je často zapečetěn hrstkou shromáždění se svěcenou vodou z písma. Katolická svátost biřmování je také slaven v bdění.

Velikonoční vigilie končí s slavení eucharistie známý v některých tradicích jako svaté přijímání. Určité změny ve velikonoční vigilie existují: Některé církve si přečíst Starý zákon hodiny před průvodem Paschal svíčky, a pak si přečtěte evangelium bezprostředně po Exsultet. Některé kostely raději si to hlídku velmi brzy v neděli ráno místo sobotní noci, zvláště protestantské církve, aby odrážely evangelium účet žen přichází k hrobu na úsvitu prvního dne v týdnu. Tyto služby jsou známé jako služba Sunrise a často se vyskytují ve venkovním prostředí, jako je kostel hřbitov, nádraží, nebo v blízkosti parku.

První zaznamenaný “Sunrise služba” se konala v roce 1732 2S2u. Com mezi jednotného bratří v Moravské kongregace v Herrnhut, Sasko, v čem je nyní Německo.

Dnes oslavy jsou obvykle nabízeny na velikonoční neděli sám. Hudební služby, a to zejména, často zobrazuje velmi slavnostní tón. Často kongregace uctívání prostor zdobí speciální bannery a květiny jako lilie Velikonoce.

V polské kultuře, Rezurekcja Vzkříšení Průvod je radostné velikonoční mši ráno za svítání, kdy kostelní zvony zazněly výbuchy a ozve se na památku Kristova povstání z mrtvých. Před mše začíná za úsvitu, slavnostní průvod s Nejsvětější svátostí provádí pod baldachýnem obklopí kostela. amazed1.com Jako kostelní zvony znít, jsou ručně zvony energicky otřesený oltáře chlapci, vzduch je plný kadidla a věrný zvyšovat hlas k nebi ve vítězném ztvárnění prastarý písně velikonoční. Po Nejsvětější svátosti se provádí kolem kostela a klanění je kompletní, velikonoční mše začne. Jiný polský velikonoční tradice je Święconka, požehnání košů Velikonoc farář na Bílou sobotu. Tento zvyk se slaví nejen v Polsku, ale také ve Spojených státech polský-Američané.

Východní křesťanství – velikonoční procesí v Rusku, Crucession Pascha je základní a nejdůležitější festival východní a orientální pravoslavné církve:
To je očekávané a svatý den,
Jeden mezi soboty,
Sovereign a Lady dnů,
Svátek svátků, Slavnost oslav,
, na kterých jsme chválu Kristu na věky věků!
Každý jiný náboženský festival ve svém kalendáři, včetně Vánoc, je sekundární význam na oslavu vzkříšení Ježíše Krista. To se odráží v bohaté velikonoční celním v kulturách zemí, které mají tradičně ortodoxní křesťanskou většinu. Východní katolíci mají podobné důraz ve svých kalendářích, amazed1. Com a mnoho z jejich liturgické zvyky jsou velmi podobné. Toto nemá říkat, že Vánoce a jiné prvky křesťanského liturgického kalendáře jsou ignorovány. Místo toho jsou všechny tyto události se jeví jako nezbytná, ale úvod k, a osvětlené, plné vrcholu vzkříšení, ve které jsou všechny, které přijdou před dosáhne naplnění a uskutečnění. Svítí pouze ve světle vzkříšení. Pasha je primární akt, který plní účel ministerstva Kristovy na zemi-porazit smrt umíráním a čistit a velebit lidstvo dobrovolně za předpokladu, že a překonání lidské slabosti. To je stručně shrnuto Paschal troparion, zpívaný opakovaně během Pasha, dokud se závětí z Pasha, což je den před Nanebevstoupení:

Kristus vstal z mrtvých,
Pošlapání smrt smrtí,
A na těch v hrobech
Propůjčit život!

Příprava na Pasha začíná období Great půjčoval. Kromě půstu, almužny dává a modlitby, ortodoxní křesťané snížit na všech zábavu a non-pozemský podstatné činnosti, postupně odstranit, dokud Velikého a svatého pátek, většina prostý den v roce. Tradičně, na večeru velký a Bílou sobotu, půlnoční Office je oslavován krátce po 11:00 hodin na jeho dokončení celé světlo v budově kostela zhasne, a všichni počkat do tmy a ticha za úderem půlnoci. Pak je nový plamen udeřil v oltáři nebo kněz světla jeho svíčku z věčného lampy držel spálení tam, a on pak rozsvítí svíčky 2S2u.com držení jáhnů nebo jiné asistenty, kteří pak přejít na světlo svíčky, které má shromáždění tato praxe má svůj původ v přijímání svatého ohně v chrámu Božího hrobu v Jeruzalémě. Pak kněz a shromáždění jít v průvodu Crucession s křížem kolem budovy chrámu církvi, držení zapálil svíčky, skandování:
Ve tvém vzkříšení Krista, našeho Spasitele O, andělé v nebi zpívat, aby nás, kteří jsou na Zemi, aby oslavil tebe na čistotu srdce.

Tento průvod reenacts cestu nositelů Myrha na Ježíšův hrob “velmi brzy ráno” Lukáš 24:1. Poté, co krouží kolem chrámu jednou nebo třikrát, průvod se zastaví před zavřenými dveřmi. V řecké praxi kněz čte výběr z evangelia knihy Marka 16:1-8. Pak se ve všech tradic, kněz dělá znamení kříže s kadidelnici před zavřenými dveřmi, které představují zapečetěné hrobky. On a lidé zpívat Paschal troparion, a všechny zvony a semantra jsou znil. Pak všechny re-vstoupit do chrámu a velikonoční Matins začíná okamžitě, následuje velikonoční doba a pak Paschal Divine liturgie. Vrcholem liturgie je dodávka Paschal Homilie sv John Chrysostom, pro které stojí shromáždění.

Po propuštění z liturgie, může kněz požehná velikonoční vajíčka a košíky podané věřící obsahujících tyto potraviny, které byly zakázané během Great rychle. Ihned po liturgie to je obvyklé pro shromáždění sdílet jídlo, v podstatě večeře Agape i když v 2:00 nebo později. V Řecku tradiční jídlo je mageiritsa, vydatné dušené jehněčí nasekané jater a divoké zelené ochucené vajec-a-citronovou omáčkou. Tradičně, velikonoční vajíčka, vejce natvrdo barvených jasně červená symbolizuje prolitou krev Ježíše Krista a slib věčného života, jsou popraskané, aby oslavili otevření hrobu Kristova.

Druhý den ráno, Velikonoční neděle správný, není tam žádná Divine liturgii, neboť liturgie pro tento den již byl oslavován. Místo toho, v odpoledních hodinách, to je často tradiční oslavu “Agape nešpory”. V tuto službu, to se stalo zvykem v průběhu posledních několika staletí pro kněze a členy sboru číst část evangelia John 20:19-25 v některých místech čtení je rozšířen o verše 19:26-31 2S2u. com v co největším počtu jazyků, které mohou řídit, ukázat univerzálnost vzkříšení.

Pro zbytek týdne, známý jako “Bright týden”, to je všechno půst zakázán, a obvyklý velikonoční pozdrav: “Kristus vstal z mrtvých!”, Na které je odpověď: “Opravdu On vstal z mrtvých” To může také být děláno v mnoha různých jazycích. Služby během Jasný týden jsou téměř shodné s těmi, na Pasha sám, kromě toho, že nemají uskutečňuje o půlnoci, ale v jejich normální denní dobu. The Crucession během Jasný týden probíhá buď po Paschal Matins nebo velikonoční Divine liturgie.

Velikonoční tradice byly mezi první oběti některých oblastech protestantské reformace, který je považován za pohana některými vůdci reformace. Ostatní reformace církve, jako je Lutheran, metodisty, a anglikánské, udržel velmi plného dodržování roku církve. Někteří křesťané fundamentalisty, nadále odmítají slavení Velikonoc a Vánoc, protože oni věří jim být neodvolatelně poskvrněný s pohanstvím a modlářství. Někteří křesťané, kteří se slaví Velikonoce Amazed1. Com raději označil za “Vzkříšení neděle”, nebo “vzkříšení den”, jako způsob, jak odlišit náboženské slavnosti z více světský nebo obchodní aspekty dovolené jako velikonoční zajíc.

Členové náboženské společnosti přátel Quakers tradičně neraduj nebo pozorovat Velikonoce nebo jakékoliv jiné církevní svátky, věřit místo toho, aby “každý den je Pánův den”, a že výška jednoho dne nad jiné naznačuje, že je přijatelné dělat non- Křesťanské působí na ostatní dny-oni věří, že každý den je svatý, a měl by být jako takový žil. Tato víra je známý jako Quakers jejich svědectví proti času a období.

Svatý týden Lazarus sobota – Květná neděle – Svatý pondělí – Svatý Úterý – Svatý Středa – Zelený čtvrtek – Velký pátek – Bílá sobota – Velikonoční neděle – Velikonoční pondělí křesťanství Ježíše Krista Vášeň -. Ukřižování Ježíše Amazed1 com – Burial Ježíše – Vzkříšení Ježíš – Velikonoční pondělí – apoštolů ‘Rychlý – velikonoční vigilie – Velký pátek Modlitba – Poslední večeře Páně – Velký pátek’ Modlitba pro Židy ‘- Great půjčoval – postní – Lumen Christi – Myrha nositelé Jasný týden – Dormition Theotokos – Epitaphios – velikonočním kázání – Paschal Tide – velikonočním cyklem – velikonoční pozdrav – Paschal trikirion – Paschal troparion – Pentecostarion Tradiční velikonoční hry a zvyky – Święconka – Velikonoční vajíčko Velikonoční zajíček – Velikonoce Bilby – Artos – Crucession – Velikonoční kapoty 2S2u com -. velikonoční pohlednice – Gorzkie Zale – Vypalování Jidáše – Cascarones – Chorvatský pisanica – Velikonoční Hrobu – vajíčko tanec – vejce zdobení – zdobení vajec ve slovanské kultury – vajíček – vejce kolejových – poklepáním vejce – vejce hodil – Fasika – Holy Fire – Svatý týden průvod – Lieldienas – Pace vejce play – Polský Pisanka – Pysanka – Radonitsa – Saitopolemos – Scoppio del Carro – Sunrise služby.

Jak se slaví Velikonoce ve světě? | 2011 | 2017

Comments are closed.