איך הוא חגג את חג הפסחא ברחבי העולם? amazed1.com Australia ברזיל קנדה סין צרפת גרמניה איטליה יפן רוסיה בריטניה ארה”ב 2s2u.com בריטניה ארצות הברית של אמריקה פסטיבל הפסחא נשמר בדרכים רבות ושונות בקרב הנוצרים במערב. ההתבוננות המסורתית, הליטורגית של חג הפסחא, התאמן כמו בקרב קתולים וחלקם לותרנים האנגליקנים מתחיל בליל יום שבת הקדוש עם הפגנה הפסחא. זה, הליטורגיה החשוב ביותר של השנה, מתחיל בחשיכה מוחלטת בברכת האש של חג הפסחא, התאורה של הנר הפסח גדולים סמלית של המשיח שקם לתחייה את מזמרים של Exultet או הפסחא מנשר לייחס סנט אמברוז של מילאנו. לאחר השירות הזה של האור, מספר קריאות מהתנ”ך הם קוראים; אלה לספר את סיפורי הבריאה, עקדת יצחק, חציית ים סוף, ואת ניבא ביאת המשיח. חלק זה של שירות משיאי עם השירה של גלוריה ואת הללויה ו Amazed1. Com את הכרזת העצמאות של הבשורה של תחיית המתים. בשלב זה, האורות הם העלו את פעמוני הכנסייה הם צלצל, על פי המנהג המקומי. בדרשה ייתכן הטיף לאחר הבשורה. ואז המוקד עובר מן הדוכן לגופן. Anciently, היה חג הפסחא נחשב זמן אידיאלי עבור ממיר כדי לקבל את הטבילה, ומעשה זה ממשיך בתוך הקתוליות הרומית ואת הקודש האנגליקנית. אם יש טבילה, בשלב זה, או לא, זה מסורתי עבור הקהילה לחדש את נדרי האמונה הטבילה שלהם. מעשה זה הוא חתם לעיתים קרובות על ידי קומץ של העדה עם מים קדושים של הגופן. הסקרמנט הקתולי של האישור הוא גם חגג על הפגנה.

משמרת הפסחא מסכם עם חגיגה של סעודת האדון ידוע בכמה מסורות כמו לחם הקודש. גרסאות מסוימות של הפגנה הפסחא קיימים: כנסיות חלק לקרוא את שיעורי התנ”ך לפני התהלוכה של הנר הפסח, ולאחר מכן לקרוא את הבשורה מיד לאחר Exsultet. כנסיות שמעדיפים לשמור את משמרת בשלב מוקדם מאוד בבוקר יום ראשון במקום במוצאי שבת, במיוחד הכנסיות הפרוטסטנטיות, כדי לשקף את החשבון הבשורה של נשים בא אל הקבר שחר ביום הראשון של השבוע. שירותים אלה ידועים בשירות זריחה ולעתים קרובות להתרחש בסביבה החיצונית כגון בחצר בית הקברות, הכנסייה, או בפארק הסמוך.

הראשון נרשם “זריחה שירות” התקיים בשנת 1732 2S2u. Com בין האחים בית בקהילה מורביה ב Herrnhut, סקסוניה, במה שהוא היום בגרמניה.

חגיגות היום מוצעים בדרך כלל על חג הפסחא עצמה. המוזיקה של השירות, בפרט, לעיתים קרובות מציג בנימה חגיגית מאוד. לעתים קרובות שטח הפולחן של הקהילה מעוטר שלטים ופרחים מיוחדים כמו חבצלות הפסחא.

המסורת הפולנית הפסחא הוא Święconka, את ברכתו של סלים הפסחא ידי הכומר על יום שבת הקדוש. מנהג זה הוא חגג לא רק בפולין, אלא גם בארצות הברית על ידי הפולני האמריקאים.

הנצרות המזרחית – תהלוכת הפסחא ברוסיה, Crucession Pascha הוא פסטיבל היסוד החשובים ביותר של מזרחי מזרחי אורתודוקסי כנסיות:
זהו יום הצפוי ואת הקודש,
האחד בין שבתות,
הריבון וליידי של ימים,
חג החגים, חגיגה של חגיגות,
שבו אנו מהללים המשיח לנצח נצחים!
כל הפסטיבל דתיים אחרים בלוח השנה שלהם, כולל חג המולד, היא משנית בחשיבותה לחגיגת תחייתו של ישוע הנוצרי. זה בא לידי ביטוי במנהגים הפסח עשיר התרבויות של המדינות שיש להן באופן מסורתי היה רוב נוצרי אורתודוקסי. מזרח קתולים יש דגש דומה לוחות השנה שלהם, amazed1. Com ורבים המכס הליטורגי שלהם דומים מאוד. זה לא אומר כי חג ואלמנטים אחרים של השנה הליטורגית הנוצרית הם התעלמו. במקום זאת, אירועים אלה נראים כל הצורך אבל מקדים, ו מואר, מלא השיא של תחיית המתים, שבו כל מה בא לפני מגיע הגשמה הגשמה. הם רק להאיר באור של התחייה. פאשה הוא המעשה העיקרי הממלא את המטרה של משרד של ישו על פני האדמה, כדי להביס את המוות על ידי גוסס לטהר לרומם את האנושות על ידי בהתנדבות בהנחה והתגברות חולשה אנושית. זהו בתמציתיות סיכם ידי troparion הפסח, שרו שוב ושוב עד Apodosis של פאשה, אשר יום לפני העלייה במהלך פאשה:

המשיח הוא קם מן המתים,
רומסים למוות על ידי המוות,
ועל אלה בקברים
הענקת החיים!

הכנה פאשה מתחיל העונה הגדולה מושאל. בנוסף צום, צדקה נתינה, תפילה, נוצרים אורתודוקסים לקצץ את כל פעילויות הבידור גשמית שאינם חיוניים, בהדרגה לחסל אותם עד הגדול והקדוש יום שישי, יום קודר ביותר של השנה. באופן מסורתי, בערב הגדול והקדוש שבת, משרד חצות הוא חגג זמן קצר לאחר השעה 11:00 בסיום שלה את כל האור בבניין הכנסייה היא כבתה, וכל לחכות בחשכה בשתיקה בחצות. אחר כך, להבה חדשה הוא פגע ב המזבח, או את האורות הכהן נר שלו מן המנורה מתמדת כל הזמן בוער שם, והוא אז נרות אורות 2S2u.com בידי Deacons או עוזרים אחרים, אז מי הולך להדליק נרות המוחזקות על ידי הקהילה נוהג זה מקורו בקבלה של האש הקדושה בכנסיית הקבר בירושלים. ואז הכהן העדה ללכת בתהלוכה Crucession עם הצלב מסביב לבניין הכנסייה המקדש, מחזיק הדליקו נרות, מזמרים:
מאת Thy התחייה הו ישו המושיע שלנו, המלאכים שבשמים לשיר, מאפשרים לנו מי הם על כדור הארץ, כדי לפאר אותך בטוהר הלב.

התהלוכה זה משחזר את המסע של נושאי מור אל קבר של ישו “מוקדם מאוד בבוקר” 24:1 לוק. לאחר שחג סביב בית המקדש פעם אחת או שלוש פעמים, עוצרת השיירה מול דלתות סגורות. בפועל היווני הכומר מקריא מבחר מתוך ספר הבשורה מארק 16:1-8. ואז, במסורות כל, הכומר הופכת את סימן הצלב עם במחתה מול הדלתות הסגורות אשר מייצגים את הקבר חתום. הוא ואת מזמור העם Troparion הפסח, ועל כל הפעמונים semantra הם נשמעו. ואז כל להזין מחדש את בית המקדש ואת הפסח Matins מתחיל מיד, ואחריה שעות הפסח ולאחר מכן האלוהי הפסח תפילה. נקודת השיא של הליטורגיה היא משלוח של הפסח הדרשה של כריסוסטומוס, אשר העדה עומד.

לאחר פיטוריו של תפילה, הכומר יברך ביצי הפסחא וסלים הביא ידי נאמן המכילה מזונות אלה אשר היו אסורים במהלך הצום הגדול. מיד לאחר התפילה נהוג העדה לחלוק ארוחה, בעצם הערב אגאפה אם כי בשעה 2:00 לפנות בוקר או מאוחר יותר. ביוון את הארוחה המסורתית היא mageiritsa, תבשיל טלה דשנה של הכבד הקצוץ ירקות בר מתובל ברוטב ביצה ו-לימון. באופן מסורתי, ביצי פסחא, ביצים קשות צבוע באדום בוהק כדי לסמל את דמם השפוך של המשיח ואת ההבטחה לחיי נצח, הם נסדק יחד כדי לחגוג את פתיחת קברו של ישו.

למחרת בבוקר, חג הפסחא נכונה, אין תפילה האלוקית, שכן תפילה ליום הזה כבר חגג. במקום, בשעות אחר הצהריים, היא לעתים קרובות המסורתית לחגוג “אגאפה Vespers”. בשירות זה, זה הפך להיות מקובל במאות האחרונות של הכומר ואת חברי הקהילה לקרוא חלק מן הבשורה על פי יוחנן 20:19-25 במקומות מסוימים הקריאה המורחבת לכלול פסוקים 19:26-31 2S2u. com בשפות רבות ככל שיוכלו לנהל, להראות את האוניברסליות של התחייה.

במשך שאר השבוע, הידוע בכינויו “ברייט שבוע”, צום כל אסורה, ואת מנהגי הפסח הברכה הוא: “המשיח קם לתחייה!”, שבה התגובה היא: “! באמת הוא עלה” זה יכול להיעשות גם בשפות שונות. השירותים במהלך מוארת שבוע הם כמעט זהים לאלה על פאשה עצמה, מלבד זה שהם לא לוקחים את המקום בחצות, אבל בזמנים נורמליים שלהם במהלך היום. Crucession במהלך מוארת שבוע מתקיים גם לאחר הפסח Matins או האלוהי הפסח תפילה.

מסורות חג הפסחא היו בין הנפגעים הראשונים של כמה אזורים של הרפורמציה הפרוטסטנטית, היותו בגדר פגאני ידי כמה ממנהיגי תנועת הרפורמציה. אחרים הרפורמציה כנסיות, כגון הלותרנית, המתודיסטית, ו האנגליקנית, שמרה על קיום מלא של השנה הכנסייה. כמה נוצרים פונדמנטליסטים, ממשיכים לדחות את חגיגת הפסחא וחג המולד, משום שהם מאמינים בהם כדי להיות נגועה באופן בלתי הפיך עם עבודת אלילים עבודת אלילים. כמה נוצרים שעושים לחגוג הפסחא Amazed1. Com מעדיף לקרוא לזה “התחייה יום ראשון” או “תחיית המתים”, כדרך להבדיל את החגיגה הדתית מן ההיבטים יותר חילוני או מסחריים של החג כמו ארנב הפסחא.

חברי אגודת הידידים הקווייקרים מסורתי לא לחגוג או לצפות הפסחא או כל חג אחר הכנסייה, האמונה במקום כי “כל יום הוא יום של לורד”, וכי העלאת ביום אחד מעל האחרים עולה כי מקובל לעשות את הלא מעשים נוצרים על ימים אחרים, הם מאמינים כי כל יום הוא קדוש, צריך לחיות ככזה. אמונה זו של קווייקרים נקרא בעדותם נגד הזמן העונה.

השבוע הקדוש לזרוס יום שבת – יום ראשון פאלם – יום הקדוש – יום שלישי הקדוש – יום רביעי הקדוש – יום חמישי Maundy – יום שישי הטוב – יום שבת הקדוש – יום הפסחא – יום הפסחא הנצרות ישו הפסיון -. הצליבה של ישו Amazed1 com – קבורה של ישו – תחיית ישו – יום שני של פסחא – ‘מהיר – הפסחא הפגנה – טוב תפילות יום השישי – “הסעודה האחרונה” – יום שישי הטוב “השליחים התפילה למען היהודים” – הגדול לנט – לנט – Lumen קריסטי – מור נושאי מוארת שבוע – דורמציון של תאוטוקוס – Epitaphios – הפסח הדרשה – הפסח גאות ושפל – מחזור הפסחא – trikirion הפסח – – ברכה הפסח troparion הפסח – Pentecostarion משחקים מסורתית הפסחא המכס – Święconka – הפסחא ביצת פסחא באני – הפסחא Bilby – Artos – Crucession – 2S2u הפסחא מצנפת com -. גלויה הפסחא – Gorzkie זייל – שריפת של יהודה איש קריות – ביצת קישוט בתרבות הסלאבית – – pisanica קרואטית – – Cascarones הפסחא הקבר – ריקוד ביצה – ביצה לקשט לצוד ביצת – מתגלגל ביצה – ביצה הקשה – ביצה משליך – Fasika – אש קדושה – תהלוכת השבוע הקדוש – Lieldienas – פייס ביצת לשחק – פולין pisanka – Pysanka – Radonitsa – Saitopolemos – Scoppio דל carro – שירות זריחה.

ברזיל קנדה סין צרפת | 2011 | 2017

Comments are closed.