Oblíbená vánoční písně z hlavních anglicky mluvících zemích celého světa
– Austrálie, Kanada, Nový Zéland, Spojené království Anglie, Skotsko a Wales, UK – Velká Británie, Spojené státy americké – USA

Andělé jsme slyšeli na vysoce
Daleko do jeslí
Blue Christmas
Palubní the Halls
První Noel,
Jít žalovat tomu na horu
Dobrý křesťan Muži, Radujte
Hark! The Herald Angels Zpívat
Si sami Merry Little Christmas
Here Comes Santa Claus
I’ll Be Home for Christmas
To přišlo Po půlnoci Vymazat
Jingle Bells
Radost do světa
Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!
Little Drummer Boy,
O vánoční strom
O No, všichni Ye věrný
O Holy Night
O Little Town z Betléma
Tichá noc
Stříbrné zvony
První Noel
My tři králové
Přejeme Vám Veselé Vánoce
Co pro děti je to?
Bílé Vánoce
Winter Wonderland

Více nedávno populární vánoční písně, často zaváděny prostřednictvím filmu nebo jiné zábavní médium, jsou zvláště o Vánocích, ale obvykle nejsou zjevně náboženské, a proto nejsou považovány za koledy. Typický příklad je 1942 je “bílé Vánoce”, ačkoli mnoho dalších rekreačních písní se staly oblíbeným trvalky ve Spojených státech, jako Gene Autry je “Rudolph červená-čichal Reindeer”.

Nejvíce-vykonával “dovolená” písně

Podle Americké společnosti skladatelů, autorů a nakladatelů, jsou následující Top 25 nejvíce-vykonával “dovolená” písně napsané členy ASCAP za prvních pět let 21. století. Seznam nezahrnuje písně z autorského práva (jako “Jingle Bells”) nebo písemné členy vysílání hudby, Incorporated, známý jako BMI.

. 1 “vánoční píseň” (kaštanů pražení na otevřeném ohni) – Mel Tormé, Robert Wells
. 2 “Santa Claus přichází do města” – Fred lysky, Haven Gillespie
. 3 “mít sebe Merry Little Christmas” – Ralph Blane, Hugh Martin
. 4 “Winter Wonderland” – Felix Bernard, Richard B. Smith
. 5 “bílé Vánoce” – Irving Berlin
6. “Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!” – Sammy Cahn, Jule Styne
. 7 “Rudolph červená-čichal Reindeer” – Johnny značky
. 8 “Jingle Bell Rock” – Joseph Carleton Beal, James Ross Boothe
. 9 “I’ll Be Home for Christmas” – Walter Kent, Kim Gannon, Buck Ram
10 “Little Drummer Boy” -. Katherine K. Davisová, Henry V. Onorati, Harry Simeonem
. 11 “Sáně Ride” – Leroy Anderson, Mitchell Parish
. 12 “Je to nejkrásnější čas roku” – Edward Pola, George Wyle
. 13 “Silver Bells” – Jay Livingston, Ray Evans
14 “Rockin ‘kolem vánočního stromu.” – Johnny značky
. 15 “Feliz Navidad” – José Feliciano
. 16 “Blue Christmas” – Billy Hayes, Jay W. Johnson
17 “Frosty sněhulák.” – Steve Nelson, Walter E. Rollins
18 “Holly Jolly Vánoce.” – Johnny značky
. 19 “Já jsem viděl mámu Kissing Santa Claus” – Tommie Connor
. 20 “Here Comes Santa Claus” (vpravo dole Santa Claus Lane) – Gene Autry, Oakley Haldeman
. 21 “Je to začíná vypadat hodně podobně jako Vánoce” – Meredith Willson
. 22 “(není tam žádné místo jako) Domů na svátky” – Bob Allen, Al Stillman
. 23 “Carol z zvony” – Peter J. Wilhousky, Mykola Leontovich
24 “Santa Baby.” – Joan Ellen Javits, Philip Springer, Tony Springer
25 “Báječné Vánoce.” – Paul McCartney
. 26 “Happy Xmas (War Is Over)” – John a Yoko, Plastic Ono Band s Harlem Společenství sboru
“Pro Američany a mnoho dalších po celém světě, tyto klasické texty a melodie jsou neoddělitelné od slavení svátků – zjasnění životů rok co rok, a slouží jako základní kámen repertoáru ASCAP.”

Marilyn Bergman, ASCAP prezident a ChairmanOf tyto, nejstarší písně “Santa Claus přichází do města” a “Winter Wonderland”, které byly oba publikovali v roce 1934. Nejnovější píseň je Mark Lowry je “Mary, Víte,” z roku 1984. Písně představil prostřednictvím filmů v top 25 jsou tyto: “White Christmas” od Holiday Inn (1942), “mít sebe Merry Little Christmas” od Potkáme se v St Louis (1944), a “Silver Bells” v Lemon Drop Kid (1950).

Johnny známky má tři nejlepší vánoční písně, nejvíce pro všechny spisovatele-“Rudolph červená-čichal Reindeer”, “Rockin ‘kolem vánočního stromu”, a “Holly Jolly Vánoce”. Zdaleka nejvíce zaznamenaný vánoční píseň je “bílé Vánoce” s více než 500 verzích v desítkách jazyků.

Zatímco seznam ASCAP je relativně populární ve Spojeném království a Irska, zůstává do značné míry zastínila sbírka hitů zaznamenán ve snaze být korunován ve Velké Británii vánoční číslo jedna v průběhu 1970 a 80. let. Naprostá většina z těchto písní hrál silně ke straně, nebo novinka pocit a byl zaznamenán celou škálu umělců od hlavních světových hvězd, umělci, kteří byli se těší velkému úspěchu ve Velké Británii v té době, kapely, které jinak skóroval jen hrst drobných hitů a řadu novinka aktů, které zaznamenal pouze jednu píseň. Tyto písně se posléze ovládnout Spojené království a Irsko vánoční hudební tradice a mají do značné míry zastínily jejich často menší strany orientované ASCAP písně, ačkoli Paula McCartneyho Skvělé Vánoce se podařilo rozpětí obou skupin.

Podle průzkumu z roku 2007, ve Velké Británii nejoblíbenější vánoční píseň Merry Xmas Everybody je od Slade, skupina, která byla neuvěřitelně populární v roce 1970.

Přijato Vánoční hudba
Hodně z toho, co je známé jako vánoční hudby dnes byla přijata z hudby původně vytvořeny pro jiné účely. Zpětně tyto byly aplikovány na Vánoce, nebo přišel být spojován s dovolenou v nějaké cestě.

Mnoho světských písní jsou považovány za písně “vánoční”, vzhledem k roční době jsou nejčastěji slyšet nebo zpívaný, přestože nikdy uveden něco o dovolené. Tyto písně patří oblíbených jako “Winter Wonderland”, “Let It Snow” a “Baby, to je chladné venku”. “Sáně Ride” ‘s standardní texty zmínka není vánoční večírek, ale na oslavu narozenin. Nyní velmi populární vánoční standardní “Jingle Bells”, byl původně napsán na oslavu Díkůvzdání.

Mnoho z těchto písní spadá do obecné “zimní” klasifikace, protože oni nesou žádnou konotaci Vánoce vůbec. Popularizovat zima-themed píseň, a to zejména ve Spojených státech, aniž by bylo považováno za “vánoční” píseň, by bylo obtížné. Ve skutečnosti, zima-themed písně obecně hrál v rádiu v USA během větší části po zimním období Vánoc byla ukončena v přímém kontrastu s jejich protějšky, letní hity, které dostávají airplay během jejich sezóny. Mohou obdržet omezené airplay rádia na některých stanicích, zejména po významné události sněhu.

Ve Spojeném království, se slova “vánoční číslo jedna” a “Vánoční číslo dvě singl” označují skladeb vydaných v době kolem vánočních svátků a že dosáhnout na vrchol UK Singles Chart. Ačkoli některé z těchto písní mají tendenci rozvíjet spolupráci s vánoční nebo období dovolených, například sdružení má tendenci být mnohem kratší, než žil více tradičně themed vánočních písní, jako je “Merry Xmas Everybody”, “já přeji si, že to mohlo být Vánoce každodenní “,” Jmelí a víno “a” “Merry Christmas Everyone” a písně mohou nemají nic společného s Vánocemi, nebo dokonce v zimě. Některé písně budou “vylepšený”, aby byly více v souvislosti s Vánocemi. To je téměř výhradně britská kulturním fenoménem, a některé pozoruhodné příklady zahrnují Band Aid “oni vědí, že to má vánoce?”, John Lennon je “Happy Xmas (War Is Over)”, a Wham! ‘s “Last Christmas”. Vzhledem k tomu, debut televizního seriálu X faktorem, který končí v prosinci, debut píseň z tohoto seriálu ‘vítěz obecně je propuštěn v době, vedoucí k tomu stát se vánočním číslem jedna, a většina z písní nesouvisí se Vánoce. (V reakci na to v roce 2009, píseň Rage Against the Machine s názvem “Zabíjení ve jménu” byl podporován, a to prostřednictvím internetu kampaň, aby se vánočním číslem jedna pozice pro specifické účely zamezení vítěze X Factoru z dosažení post. související Kampaň se snaží podporovat John Cage je tichý “4’33” “, aby se vánočním číslem jedna na místě.

Tento fenomén není omezen na populární hudby: klasická hudba, příliš, byla přijata do kánonu Vánoce. Balet PI Čajkovského Louskáček je tvořeno souborem světských orchestrálních skladeb často hrál o Vánocích. Snad nejslavnější vánoční hudby všech, Händelova “Mesiáše”, byl psán pro výkon Velikonoce v roce 1742 v Irsku, a vykonával od roku 1750 až do smrti Händelův pro nalezence nemocnice pro sirotky po Velikonoce.

Písně novinky
Další forma populární vánoční písně jsou ty hudební parodie prováděny výhradně pro komický efekt, obvykle jsou klasifikovány jako “písně novinky”. Ty se pohybují od těch v podání dětí, nebo z velké části pro jejich potěšení těch, které se výrazně dospělým téma.

Mladistvý
“Všichni já chci na Vánoce je moje dva přední zuby”, napsal Donald Yetter Gardner v roce 1944 a zavedla Spike Jones a jeho Dobrodruzi z velkoměsta v roce 1948.
“Já jsem viděl mámu Kissing Santa Claus” zpívaný 13-letý Jimmy Boyd v roce 1952.
“Já chci hrocha na Vánoce”, napsal John Rox a hrál 10 rok-starý Gayla Peevey v roce 1953.
“Nuttin ‘Pro Vánoce” Umění Mooney a Barry Gordon, kdo byl starý sedm let, když on zpíval píseň v roce 1955.
“Chipmunk Song (Christmas Don’t Be Late)” zpívaný Alvin a Chipmunkové v roce 1958.
“Monster Holiday” zaznamenaný Bobby “Boris” Pickett, který napsal Paul Harrison, povolený prosince 1962.
“Vy jste rozumí jedna, pan Grinch” původně provedeno pro rok 1966 zvláštní karikatura Jak Grinch kradl Vánoce. Slova byla napsána Dr. Seuss, hudba byla Albert Hague, a texty byly provedeny Thurl Ravenscroft. Mnoho různých verzích byly zaznamenány od roku.
“Snoopy Vánoce” hrál královské gardisty v roce 1967, následné-až k jejich dřívější píseň “. Snoopy vs Red Baron”, zaznamenaný v roce 1966.
Dospělý
“Babička Mám přejet Sobi” od Elmo & Patsy, která vyšla v roce 1979.
“Rusty Chevrolet” Da Yoopers v roce 1987, parodie na Jingle Bells.
“Santa Claus a jeho Stará dáma” zaznamenaný Cheech a Chong v roce 1971.
“A Christmas Carol” od Tom Lehrer, parodie na vánoční koledy které dokazují pravý duch Vánoc – obchodní duch.
“Zelená Chri $ $ tma, podobně-themed parodie Stan Freberg.
“Don’t Shoot Me Santa”, byl propuštěn v roce 2007 The Killers, které využívají různé AIDS charity.
“Vánoční strom” od Lady Gaga představovat Space Cowboy byl propuštěn v roce 2008.
Četné “dvanáct dnů Vánoc” parodií, včetně jednoho Bob a Doug McKenzie (Rick Moranis a Dave Thomas), který vyšel v roce 1982, a jinému capella skupiny Rovná č. Chaser, která byla poprvé provedena v roce 1997.
“Once Upon A Christmas” od skladatele Robert Maitland propuštěn v roce 2010, představovat Cariss Crosbie, přičemž jde o styl vánoční Motown a Phil Spector. ”
Počet novinky vánočních písní je tak obrovský, že rádiové host Dr. Demento věnuje celý měsíc týdenní dvou-hodinové epizody na formát každý rok, a písně novinky dostávají často žádostí na rozhlasových stanic po celé zemi.
Co bylo nejlevnější měsíc zdarma s boutique zdarma wifi obchodní centrum a bazén na oficiálních stránkách? Tam, kde k poslechu číst recenze a knihu dnes velký klub a velkou hodnotu. Proč ne dostat naše Groupon kupony pro Garance nejnižší ceny? Kdy si můžete uložit velké na oficiální stránce s volným levné rozpočtu nabídky. Kdo dělá nejlepší cenu získat slevový kupón s volným týden bezplatné zkušební členství. Jak se dostat až 50% z ceny za přijatelné ceny skvělou cenu!

Oblíbená vánoční písně z hlavních anglicky mluvících zemích celého světa | 2010 | 2017

Comments are closed.